Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Uzun Katlı Bayan Saç Modelleri

Uzun Katlı Bayan Saç Modelleri

haber haber -
37 0

Uzun Katlı Bayan Saç Modelleri

Saçlarımız bizim en önemli aksesuarlarımızdır. Dış görünüşümüzün en büyük faktörlerinden biri saçlarımızdır. Saçlarımız ne kadar güzel ve bakımlıysa görünümümüz o kadar etkileyici olacaktır. Saçlarımızın rengi ve modeli bizden bir parça taşır. Bizi tanımayan biri bizim saçımıza, makyajımıza, kıyafetimize bakarak kişiler çıkarımlar yapmaya çalışır. Bu yüzden herşeyin bir bütün olmasına dikkat etmeliyiz.

Birçok saç modeli vardır. Bize en yakışanı bulana kadar birçok deneme yaparız. Sonunda kendimize yakışan saç modelini buluruz. Bunun için tabiki uzman bir kuaförümüzün olması çok önemli. Her zaman danışabileceğimiz bir kuaför arkadaşımızın olması bizim işimizi kolaylaştıracaktır.

Uzun Katlı Bayan Saç Modelleri

Saç modeli seçerken yüz tipiniz, saçınızın yapısı gibi faktörlere dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer uzun yüzlü biriyseniz çok kıvırcık ve dışa doğru çekilen fönlü saç kullanmak doğrudur. Yüzünüzü daha geniş ve büyük gösterecek makyaj ve saç modeli tercih etmelisiniz. Eğer uzun yüzlüyseniz ve kısa bir saçınız varsa küt saç modeli size çok yakışacaktır. Kısa saçlıysanız yüzünüzü ortaya çıkaracak, geriye doğru şekillenmiş saçları kullanmalısınız. Uzun saçlı olanlar için de öneriler var. Uzun yüzlü, uzun saçlı bayanlar saçınızı olabildiğince dalgalandırın ve geriye doğru çekilen fön uygulaması yapın.

Saç yapısı saç modelini etkiler. Eğer çok ince telli bir saçınız varsa düz fönlü saçları kullanmaktan kaçının. Düz kesilmiş katsız modeller, sizin saçınızı daha az ve cansız gösterecektir. İnce telli saçlara sahipseniz ve uzun saç kullanmak istiyorsanız saçınızı katlı kesmelisiniz. Saçınız daha çok ve kabarık gözükecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir