Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Paralimpik Oyunlarında Abdullah Öztürk Altın Madalya Kazandı

Paralimpik Oyunlarında Abdullah Öztürk Altın Madalya Kazandı

haber haber -
6 0

Bugün gerçekleşen karşılaşmadan tekler masa tenisi paralimpik oyunlarında Güney Kore ile gerçekleşen müsabaka sonucunda Abdullah Öztürk ülkemize altın madalya kazandırdı. 2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında Türkiye’nin ilk altın madalyası masa tenisi tekler kategorisinden geldi. Abdullah Öztürk Güney Koreli rakibi Young- Kun Kim’in son anda yapmış olduğu hata ile maç sayısını alarak rakibini 3-1 yendi ve altın madalyanın sahibi oldu. Abdullah Öztürk rahat bir galibiyet kazanarak ülkemize altın madalya getiren paralimpik sporcumuz 2016 Rio’daki unvanını koruyarak üst üste iki kez altın madalyayı ğlkemize getirdi.  1xbetm.info

Abdullah Öztürk Kimdir?

1 Ekim 1989 tariinde Trabzon’da dünyaya gelen sporcu 4. Klas para masa tenisi oyuncusudur. Kas erimesi hastalığıyla dünyaya gelen sporcu, köydeki imkanların yetersizliğinden dolayı 8 yaşındayken Ankara’ya taşındı. Buradaki arkadaşlarının ve öğretmenlerinin teşviki ile tekerlekli sandalye basketbolu oynayarak spor hayatına başlamış oldu. Tekerlekli sandalye basketbolunda da epey ilerleme kaydeden sporcu Ümit Milli Takım’da da yer aldı. Bir yandan eğitimine de devam eden sporcu Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu antrenörlük bölümünden mezun oldu.

Spor sayesinde kas erimesini durduran sporcu şimdi Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde engellilere özel TOHM merkezinde antrenörlük yapmaya devam etmektedir. 2012 Paralimpik yaz oyunlarında ülkemizi temsil etmiş, 2014 yılında Dünya Para Masa Tenisi Şampiyonasında gümüş madalya kazanmış, 2016 ve 2020 Paralimpik Olimpiyarlarında altın madalya kazanmıştır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir