Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Burun Estetiği Tedavisi

Burun Estetiği Tedavisi

haber haber -
16 0

 

Burun estetiği tedavisi kişiyi son derece rahatlatacak bir işlemdir. Kişide bulunan burun eğrilikleri kemer sorunu gibi etkenler kişinin estetik görünümünü son derece olumsuz etkiler. Kişiler böyle bir burun yapısı ile karşı karşıya kaldıkları durumda psikolojileri ile birlikte sosyal hayatları da oldukça kötü etkilenir. Bu nedenden dolayı kişiler burun estetiği tedavisine ihtiyaç duyarlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği kişilerim burnunda bulunan eğrilikler kemik sorunu kıkırdaklar kemer gibi sorunları düzeltmek adına uygulanan bir işlemdir. Burun estetiği tedavisi ile kişiler son derece rahat bir burun yapısına kavuşabilir.

Kişinin burnunda bulunan et kemik gibi sorunlar kişinin nefes alımını son derece zora sokar. İstenilen miktarda alınamayan oksijen kişinin günlük yaşamında akciğerinin sertleşmesine ve yorgun halsiz kalınmasına neden olur. Bu yüzden kişilere burun estetiği tedavisine ihtiyaç duyulur.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Uygulanan Burun estetik ameliyat işlemi iki farklı şekilde yapılır. Kişinin burnunda bulunan soruna göre tedavi yöntemleri belirlenir ve bu yöntemlerin uygulanmasında etkili sonuçlar alınır. Açık ve kapalı olacak şekilde farklılık gösteren bu tedavi işleminde açık ameliyat genellikle daha ileri seviyede bulunan burum sorunları için tercih edilir.

İleri boyuttaki kemik ağrıları ve et sorunları için tercih edilen açık ameliyatta kişinin burun içinde bulunan kıkırdak ve dokuların tamamen görülmesi mümkündür. Kapalı burun estetiği ameliyatı ise izsiz bir işlem olup burnu küçültmek ve kişide bulunan kemik yapılarını düzeltmek için tercih edilir.

Bu işlemde kişiye genel anestezi uygulanır ve iki veya üç saat gibi bir süre içerisinde tamamlanır. Burun içine kesiler atılarak uygulanıp bu işlemde şişlik ve yaralar en az seviyeye indirilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun estetik tedavisi genellikle burun yapısı yüz durumuna göre küçük ya da büyük olan kişilere uygulanır. Aynı zamanda burnunda kemik olan et olan ve kemerli olan kişilere de bu işlem uygulanır. Kişinin ihtiyaç ve tedavisine görede burun estetiği fiyatları değişiklik gösterebilir. Burun estetik tedavisi fiyata göre farklılık gösterirken yöntemler ve işlevler son derece etkili sonuçlar sorur.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetik ameliyat öncesi kişiler sigara ve alkol kullanımını en az seviyeye indirmelidir. Bunun nedeni sigaranın kişinin vücudunda bulunan oksijen miktarını en az seviyeye indirmesidir.  Bununla birlikte tedavi öncesi doktorun tavsiyesine ve kurallarına mutlaka itimat edilmelidir.

Aksi takdirde kişinin sağlığı olumsuz etkilenebilir. Bununla birlikte kişiler burun estetiği fiyatları hakkında da detaylı bir araştırma içerisine girmelidirler.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Burun estetik ameliyatı sonrası kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken belirli konular vardır. Kişiler bunlara dikkat ederek daha sağlıklı bir tedavi ve iyileşme dönemi geçirebilirler. Burun estetiği tedavisi sonrası kişiler burnuna bir darbe almamaya dikkat etmelidir. Bununla birlikte kullanılan ilaçları en doğu şekilde ve düzgünce kullanmalıdır. Aksi takdirde kişinin sağlığı olumsuz etkilenebilir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Burun estetik tedavisi olacak kişiler mutlaka doktor seçimine öncelik vermelidir. İyi bir doktor iyi bir tedavi seçeneği olup uygulanan işlemde o denli kaliteli olur. Kişiler deneyimli ve tecrübeli bir doktor için detaylı araştırma içerisine girmelidir.

İstenilen özelliklere sahip doktor adayı bulunduktan sonra kişiler aralarından en uygun fiyat kalitesi ve kaliteli hizmet veren tercih edilir. Bununla birlikte burun estetiği fiyatları konusunu etkileyen bir diğer faktör ise kişinin tercih etmiş olduğu tedavi yöntemi ve seans işlemidir.

https://www.ozanbalik.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir