Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Genç Görünümlü Cildin Sırrı BBL Tedavisinde

Genç Görünümlü Cildin Sırrı BBL Tedavisinde

admin admin -
14 0

Genç Görünümlü Cildin Sırrı BBL Tedavisinde

 

İnsan cildi, gençlik dönemi boyunca oldukça sağlıklı ve parlak bir görünüme sahipken, farklı etkenlerin devreye girmesi ile beraber cilt görünümünde değişimler ortaya çıkmaya başlar. Hemen herkes kronolojik yaşından büyük görünmek istese de yaşlanmanın belirtileri eninde sonunda ortaya çıkmaktadır. Dr. Mustafa Karataş ve ekibi tarafından yapılmakta olan BBL tedavisi ile insanlara bu konuda en iyi sonuçlar sunuluyor.

Her ne kadar insan cildi uykusuzluk, stres, dış etkenler gibi faktörlere karşı dirençli bir yapıya sahip olsa da bu direnç belirli bir noktaya kadar kendini gösterebilir. Bir süre sonrasında cilt, karşı karşıya kalmış olduğu etkenlerden dolayı leke, elastikiyet kaybı, kırışıklık ve çizgiler ile karşı karşıya kalacaktır. Bu konuda etkili çalışmalar elde edilmek isteniyor olsa da geçmiş dönemlerde pek de başarılı sonuçlar elde edilemiyordu. Çünkü cilt için ne kullanılıyor olursa olsun fark etmez, tam olarak istenilen etkinin ortaya koyulması mümkün olmuyordu. Yeni nesil ışık terapisi olarak da adlandırılan BBL tedavisi ile cilt üzerinde etkili sonuçların ortaya çıkması ve düzenli şekilde bu tedavinin yapılması ile beraber cilt istediği cilt görünümünü korumayı da başarmaktadır.

 

 

BBL Tedavisinin Etki Mekanizması Nedir?

 

Cilt hücrelerine moleküler seviyede etki ederek bütün yaşlanma belirtilerini geri çevirmeyi başaran BBL tedavisi, acısız lazer tedavisi olarak da tanımlanmaktadır. İlk olarak BBL Forever Young ile insanlara sunulmuş olan bu tedavi, şimdilerde Dr. Mustafa Karataş ve ekibi tarafından BBL Hero versiyonuyla insanlara sunuluyor. BBL Hero tedavisi ile beraber yapılacak olan işlemler, klasik anti aging lazer sistemlerine oranla dört kat daha kısa süre içerisinde tamamlanmakta. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar ile de görülebileceği üzere yalnızca güneş hasar düzeltilmiyor. Aynı zamanda çok daha berrak ve genç bir görünümün ortaya çıkması adına yeni cilt hücrelerinin üretimi tetiklenmektedir. Düzenli olarak bu tedavinin uygulanması ile beraber zaman içerisinde kahverengi lekeler hafifleyerek yok olmakta ve cilt çok daha sıkı ve elastik dokuya kavuşmaktadır.

 

 

BBL Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

 

Cildinin her daim güzel görünmesini isteyenlere aradıklarını en iyi şekilde vermeyi hedefleyen BBL tedavisi, düzenli olarak yapılmaya devam edilmesi sonucunda gençlik görünümünü çok daha uzun süre korumak isteyenlere aradıklarını en iyi şekilde vermeyi başarıyor. Cildinde leke problemi olanlar, daha önceki dönemlerde çeşitli kremler ve tedaviler ile bu durumun ortadan kaldırılmasının mümkün olacağı düşüncesinde oluyorlardı. Fakat ne kadar dikkatli olunursa olunsun fark etmez istenilen sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelmiyordu. Uzman isimler tarafından uygulanacak olan BBL tedavisi ile beraber ise bu konuda çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkacaktır.

 

Yaşlanmanın etkilerinin kendini göstermesi, özellikle de kadınlar için oldukça ciddi bir sorun. Öyle ki pek çok kadın orta yaşlarına başladıkları zamanlardan itibaren ciltlerinin yaşlanma belirtilerinden en az seviyede etkilenmesi adına çeşitli ürünleri ve yöntemleri deniyor. Fakat bunların istendiği gibi etki etmesi pek de mümkün olmuyor. BBL tedavisi eğer ki uzman isimler tarafından doğru şekilde yapılırsa, gözle görülür başarılı sonuçların ortaya çıkması da son derece olasıdır. Dr. Mustafa Karataş ve ekibi tarafından yapılmakta olan BBL tedavisi yalnızca yüz bölgesine uygulanmıyor. Bununla birlikte boyun, eller ve dekolte bölgesinde ortaya çıkan yaşlanma belirtilerinin etkili şekilde geri çevrilmesi adına tercih edilebiliyor. Aynı zamanda sırt, kollar, karın gibi yaşlılık belirtilerinin görülebildiği yerlerde de BBL tedavisi ile etkili sonuçların elde edilmesi mümkün olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir