Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Göz Altı Işık Dolgusu İle Yüzünüzde Zinde Bir Görüntü Elde Edin

Göz Altı Işık Dolgusu İle Yüzünüzde Zinde Bir Görüntü Elde Edin

haber haber -
22 0

Hem genç hem de yaşlı hastalar için göz altı bölgesine dolgu uygulamak ameliyata göre güvenli ve etkili bir alternatiftir. Pek çok hasta gözlerinin altında oluşan gölgelerden ve yorgun görünümden memnun değildir. Ancak bunun çözümü mevcuttur. Göz altı ışık dolgusu sayesinde gözlerinizin etrafındaki torbalardan sarkmalardan kurtulabilir ve daha zinde ve dinç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu sebeple bu metinde size göz altı ışık dolgusunun özelliklerinden bahsettik.

Göz altı ışık dolgusu ne işe yarar?

Cildinizin genç görünmesini sağlayan altta yatan doku, genellikle gevşek kas çizgilerinde, gülümseme hatlarında, kaz ayaklarında veya kas hareketinin gerçekleştiği yerlerde yüz kırışıklıkları bırakmaya başlar. Bu genetikten kaynaklanıyor olabilir, ancak aynı zamanda yaşlanmanın bir işaretidir.

Göz altı ışık dolguları bu çizgileri ve kırışıklıkları doldurmanıza ve daha pürüzsüz, daha genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca dudaklara ve yanaklara dolgunluk katabilirler. Enjekte edilebilir dolgu malzemeleri derin yüz kırışıklıklarını, kırışıklıkları ve çizgileri, zayıf yanakları, göz altındaki koyu halkaları, cilt tıkanıklığını ve belirli izleri doldurmaya yardımcı olabilir. Dudaklara daha dolgun, duyusal bir görünüm kazandırmak için yüz dolgu malzemeleri de kullanılmaktadır.

Hastaya bağlı olarak göz altı koyu halkaların görünümünü iyileştirmek için enjekte edilebilir dolgu malzemeleri kullanılabilir. Göz altı ışık dolgusu, acil, uzun vadeli doğal çözümler ve minimum iyileşme süresi ile plastik cerrahiden kaçınmanıza veya ertelemenize yardımcı olabilir.

Kim göz altı ışık dolgusu için iyi bir adaydır?

Göz altlarındaki morluk ve yağ ceplerinin büyüdüğünden yakınan hastalar genellikle bu tedaviye adaydır. Göz altı ışık dolgusu için uygun hasta seçimi uzman görüşü gerektiren bir süreçtir. Mükemmel adaylar iyi bir cilt esnekliğine ve yeterli cilt kalınlığına sahip olmalıdır. Bu nedenlerden dolayı herkes göz altı ışık dolgusu tedavisi için iyi bir aday olamaz. Ek olarak bazen ideal aday olmayan hastaları tedavi etmek için yenilikçi yollar bulunur. Bu bazen kademeli tedavileri içerir.

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Göz altı ışık dolgusu tedavisi öncesi işlem bölgesine lokal anestezi yapılır. Böylece seans esnasında hasta herhangi bir şekilde ağrı ve acı hissetmez. Göz altı ışık dolgusu oldukça kısa süren bir işlemdir ve tedaviden hemen sonra iyileşme süresi olmaksızın hastalar günlük hayatlarına dönebilirler.

Tabii ki tedavi öncesi dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Hastalar tedaviden sonraki ilk bir hafta boyunca gözlerini ovuşturmamalı, yüzüstü yatmamalı ve başını eğerek çalışmamalı, yüzlerini sıcak suyla yıkamalı ve makyaj yapmamalıdır. Bu önlemler önemlidir çünkü bu önlemlerin uygulanmasıyla beraber yan etki ve komplikasyonların ortaya çıkma olasılığı azar. Ayrıca dermal dolgu maddesinin göz altı  bölgesine yerleşmesini sağlamak için de oldukça gereklidir.

Tedavinin etkileri 9 ay ila 12 ay arasında fark edilirdir. Göz altı ışık dolgusunun etkisinin azalması ve kaybolmasının ardından tekrar randevu almak gerekir. İyileşme süresinin olmamasıyla sosyal ve eğitim veya iş hayatını etkilemeyen ve seans süresi kısa olan göz altı ışık dolgusunun defalarca uygulanmasının bir zararı yoktur.

Bu oldukça güvenli ve etkili tedavi yöntemi ile siz de daha zinde ve dinç bir görünüme kavuşmak istiyorsanız Dr. Mustafa Karataş ile görüşebilirsiniz. Yıllardır pek çok hastanın tedavisinde rol oynamış ve oldukça tecrübeli olan Dr. Mustafa Karataş, tedavi süresi boyunca sizin sağlığınız ve sonuçtan memnuniyetiniz için her an iletişime fazlasıyla dikkat eder.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir