Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Zirkonyum Diş Kaplama ve Estetik Tedavileri

Zirkonyum Diş Kaplama ve Estetik Tedavileri

haber haber -
14 0

 

Zirkonyum diş kaplama özellikle son zamanlarda diş kaplama ve implant tedavilerinde kullanılan yöntemlerdir. Bununla birlikte diş tedavilerinde sıklıkla kullanımı yaygınlaşan bir materyaller olarak hekimler tarafından uygulanır. Aynı zamanda   metal diş kaplamaya alternatif olarak geliştirilmiştir.

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Kişiler tarafından günümüzden tercih edilen  İzmir zirkonyum, diş rengine benzer olması ile avantaj sağlar. Bunun yanında beyaz bir renge ve ışık geçirgenliğine sahip olması da kişiler arasında tercih edilmesinde önemlidir.  Zirkonyum kaplama  işlemlerinde  Diş kaplamalarında uygulanan  metal desteksiz kaplama olarak diş eti sağlığı açısından da avantajlı bir  kaplama türüdür.

Zirkonyum Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde  İzmir zirkonyum kaplama çeşitleri hem de doğal dış görünüşü ve dayanıklılığı ile en çok tercih edilen kaplamalardır. Buna istinaden zirkonyum seramikler ile gerçekleşen kaplamalar yüksek bükülme direnci oluşturur ayrıca alt yapı ile üzerindeki seramik bağlantısı ile ağız içerisinde uygun olacak şekilde yerleştirilir.

 

Zirkonyum kaplama çeşitleri özellikle kaplama malzemesinin kalınlığının her bölgede aynı olması ile birlikte diş yapısına en uygun kaplamalardır.

Kaplama çeşitlerinden biri de tam kontör zirkonyum restorasyonlarıdır. Bu uygulamada estetik porselen ile kaplanmış kuvvetli ve dayanıklı zirkonyum alt yapısı kullanılır. Veneer İzmir zirkonyum kaplamada özellikle metal kullanılabilir. Bir diğer kaplama çeşidi veneer kuron  akrilik şekilde uygulanır.  İmplant üstü veneer zirkonyum kaplamada ise  seramik ve  abutment  uygulanır. Laminate veneer  akrilik ve seramik olarak yaygın kaplama çeşitleridir.  Tam seramik kron  metal desteksiz şekilde uygulanır

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant, yöntemine genellikle aşamalar 4 ve en fazla 5 şekilde uygulanabilir. Bu uygulamalar dikişli, dikişsiz, tek aşamalı,iki aşamalı şekilde gerçekleşir.  Hastalarda kemik kalınlığı ve yapısına göre lokal anesteziden sonra İzmir implant yapılacak olan yerlerde kadar dişeti kaldırılması gerçekleşir. Bununla birlikte implant için frez   ile yuvalar açılıraka implant yerleştirilir.

 

İmplant uygulamasında dikişli cerrahi işlem ise  en çok uygulanan müdahaledir. Bu yöntemde Lokal anestezi  sonrası bistüri ile diş eti kesilerek diş eti açılır ve sonrasında implant yerleştirilir ve sonrasında işlem uygulanan yere dikiş atılır.  İzmir implant tedavisi aşamalarında genellikle   lokal anestezi ile yapılan ağrısız bir   tedavi ile uygulanacak implant sayısına göre uygulama süresi değişkenlik gösterir.

İmplant Kimlere Uygulanır?

Günümüzde ağız bakımı açısında iyi olan tüm  bireyler implant tedavisi  yaptırabilir. Aynı zamanda   kemiğin miktarı implant yerleşimi için yeterli olan herkes ve   kemik kaybı  olmayanlar için uygundur Bu. na istinaden implant uygulaması için kemik gelişimini tamamlamış ve  diş etlerinin sağlıklı olan herkese uygulanır.

Ayrıca çene kemiği uygulanan   İzmir implant için yeterli kalınlık ve yükseklik hacimde olmalıdır.  Özellikle implant diş yapılarında tamamen ya da kısmi dişsizliği bulunan hastalara uygulanmalıdır. Çene ve yüz defektleri olan hastalara uygulanmalıdır.

 

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği uygulamaları genellikle gülüş tasarımı ve diş estetikleri için çeşitli işlemlerle gerçekleşen tedavilerdir. Diş estetiği uygulaması içinde  birçok uygulama vardır. Bu uygulamalardan ilki  İzmir diş estetiği beyazlatmadır. Genellikle sigaradan veya genetik olarak sararmış dişler için gerçekleşir. Ayrıca  diş eti seviyeleme ve kaplamalar da en çok tercih edilen diş estetiği yöntemleridir.

 

Bunun yanında İzmir diş estetiği uygulamaları ve ağız ve yüz yapısı ile ilgili işlemlerde diş estetiği alanına girer.  Diş estetiğinde özellikle diş yapısı, diş eti  ı ve ağız ile ilgili düzensizlikler tedavi edilir.

 

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiği için kullanılan  metotlar fiyatları etkileyebilir. Özellikle  gerçekleşen tedavilerde dişlerin yapısı, durumu, ortodontik tedavi gibi durumlar için ücretler değişkenlik gösterir. Diş estetiğinde diş beyazlatma veya diş temizliği fiyatları toplu bir şekilde belirlenir.

 

Ayrıca dişeti ile ilgili   her uygulama da kaplamalar ile birlikte fiyatlar değişebilir. İzmir diş estetiği tedavisinde uygulanan yöntemlere göre fiyatı etkileyen faktörler vardır.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir