Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Sağlık Haberleri – Saglikussu.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Çin’de 300 milyon dozdan fazla aşı yapıldı

Çin’de 300 milyon dozdan fazla aşı yapıldı

haber haber -
11 0

 

Ulusal Sağlık Komisyonu, 7 Mayıs Cuma günü itibarıyla çıkarılan bilançoya göre Çin’de, bugüne değin 308 milyon dozu aşkın sayıda COVID-19 aşısı yapılmış olduğu açıklandı.

Bu yeni bilanço, dünya çapında COVID-19 vaka sayısının 150 milyonu aştığı ve başta Hindistan olmak üzere Asya’nın dünyanın pandemiden en çok etkilenen bölgesi olmaya başladığı dönemde açıklandı.

Öte yandan Çin, nüfusun aşılanmasını teşvik ederek bir bağışıklık duvarı oluşturmak istiyor. Nitekim Hükümet, çarşamba günü sona eren beş günlük Emek Bayramı tatilinde insanların aşılarını aksatmamaları konusunda gerekli önlemleri aldı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) cuma günü Çin imalatı bir COVID-19 aşısının daha acil kullanım onayını verdi. Bu aşı, Çin’in güvenlik, etkililik ve kalite açısından DSÖ’den onay alan altıncı aşısı oldu.

Çin Salgın Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin baş epidemiyolojisti Wu Zunyou, aşının tünelin ucundaki ışığı temsil etmesine karşılık virüsün dünyada yayılma hızını frenlemek için daha önümüzde çok yol olduğunu bildirdi. Bu bağlamda, pek çok ülkede ve bölgede aşılama oranının görece düşük kalması dolayısıyla küresel çapta bir bağışıklık bariyerinin kısa dönemde oluşmasının mümkün olmayabileceğine işaret edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir